Údržba trávníku - Maco studio s.r.o.

Údržba vaší zahradyZakládání trávníkuOřez stromů a keřů

Přejít na obsah

Údržba trávníku

Služby

Klíčem k dobrému vzhledu trávníku je pravidelná péče, nedoporučujeme čekat, až nastane problém. Náprava jakéhokoli poškození je vždy obtížnější – lepší je vždy prevence. Čím je zákazník náročnější, ať už na vzhled trávníku, nebo na zátěž jeho povrchu, tím více je potřeba o něj pečovat.

Hnojení
Sekáním trávníku a odstraňováním posekané trávní hmoty stále odebíráme z půdy prvky rostlinné výživy. Abychom zajistili zdravý růst a získali pružný, sytě zelený a odolný trávník, musíme odčerpané minerální prvky do půdy vracet. V průběhu vegetace potřebují trávy převážně dusík. Přihnojení dusíkatými hnojivy je třeba rozdělit minimálně na třikrát. Na podzim se používá hnojivo s větším obsahem draslíku a fosforu, čímž se podpoří kořenový systém a sníží se riziko vymrznutí a napadení houbovými chorobami.


Vertikutace
Začátkem dubna – podle počasí – bychom měli  provést vertikutaci našeho trávníku.
Je to nutný úkon, nezbytný k tomu, aby trávník vypadal nadále dobře a ještě lépe.
Cílem vertikutace je udržovat krásný vzhled zahrady a její koruny:trávníku. Cílem je tedy odstranění z trávníku zbytků mechů rozrostlých od posledního podzimního sekání, zbytků posekané trávy a plevel. To vše je směstnáno do zplstnatělé nepropustné vrstvičky, která postupně zamezuje přístup vody, hnojiv a kyslíku do půdy. Tím se stává trávník méně odolný a náchylnější k působení škůdců a chorobám. Plstnatou vrstvu se tedy třeba vertikutací rozrušit. Při vertikutaci se nože zařezávají svisle do travního drnu asi 3 mm, jemně se prořezává svrchní vrstva půdy. Tím se trávník provzdušňuje a pootevře živinám a vodě. V létě tak nebude náchylný k vysychání.

Návrat na obsah