Výsadba - Maco studio s.r.o.

Údržba vaší zahradyZakládání trávníkuOřez stromů a keřů

Přejít na obsah

Výsadba

Služby

Základem každé zahrady jsou rostliny. Bez okrasných rostlin by zahrada nebyla zahradou. Při výběru rostlin klademe důraz na barevnost i na výšku. Snažíme se, aby zahrada byla po celý rok krásně barevná. Rostliny vybíráme dle výšky, neboť takhle dáváme zahradě i další rozměr. Horizontálně je pak zahrada členěná do několika vrstev.

Nejnižší vrstvou jsou především nízké květiny, kobercové rostliny, nízké okrasné traviny, nízké cibuloviny, bahenní rostliny atd. Rostliny se používají vytrvalé i jednoleté, nenáročné, ale i takové, kterým musíme poskytovat určitou péči. Při jejich výsadbě nezapomínáme na sladěnost barev, harmonii a kontrast.

Do vyšší vrstvy se používají rostliny, které se v zahradě výrazně uplatňují. Většinou používáme vyšší trvalky a letničky, nižší keře, popínavé rostliny, vysoké vodní a bahenní rostliny atd. Tyto rostliny mají výrazný vliv na celkový estetický charakter zahrady. Osazujeme je na záhony na pohledově významném místě. Také by měly být přístupné kvůli jejich ošetřování.

Třetí vrstva je ta nejvyšší. Tvoří ji stromy a okrasné keře. Jejich výsadba se plánuje nejdříve. Musíme přihlížet na jejich budoucí vzrůst atd.


Výběr těchto okrasných rostlin nejprve budeme konzultovat s vámi.


Návrat na obsah